Villamos tervezés

Egy villamos berendezés, vagy berendezésrész műszaki tartalmának meghatározása tervezési kompetencia. A 27/2020 (VII.16.) ITM rendelettel módosított 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet alapján jelentős villamos berendezésnek minősül:

„A villamosműhöz, magánvezetékhez, termelői vezetékhez vagy közvetlen vezetékhez 1000 V váltakozó feszültségnél vagy 1500 V egyenfeszültségnél nem nagyobb feszültségen csatlakozó felhasználói berendezés, amelyben a berendezés áramának nagyságát fázisonként 32 A-nél nagyobb névleges áramerősségű túláramvédelem (olvadóbiztosító vagy kismegszakító) korlátozza”

Ezen műszaki feladatoknál nem érdemes a beruházónak (megrendelőnek) eltekintenie a tervkészítés folyamatától eltekinteni, mivel így a felelősség is ráhárul, aminek következménye lehet mind jogi, mind anyagi. Azonban ha szaktervezővel készíttetik el a tervdokumentációt, így az garanciát vállal a műszaki megoldás megfelelősségére, és tehermentesíti a megrendelőt.

Vállaljuk mind lakossági, mind ipari kivitelben épületvillamossági, erőátviteli, közvilágítási, villámvédelmi tervek elkészítését. Vállalunk megvalósíthatósági tervek, engedélyezési tervek, kiviteli tervek, megvalósulási tervek elkészítését. A kiviteli terveknek minden esetben része a tervezett berendezéshez kapcsolódó kezelési-karbantartási útmutatója, és árazatlan költségvetés, megrendelői igény esetén kivitelezői költségbecsléssel.

  • Épületvillamossági (mért) hálózatok tervezése: transzformátorállomások, középfeszültségű hálózatok, kisfeszültségű belső hálózatok (nyomvonalak, elosztó berendezések, világítás, stb…)

  • Villámvédelmi tervek elkészítése (norma és nem norma szerinti villámvédelmi tervek)

  • Fogyasztói tulajdonú méretlen hálózatok tervezését, engedélyezését (pl. társasház belső méretlen hálózata)

  • Mérőhelyi tervek készítését (direkt lakossági mérőhelytől a 35kV-os áramváltós mérőhelyig) – engedélyezéssel

  • Zöldmezős vagy közterületi nyomvonalas elektromos közmű (kábelnyomvonal, szabadvezeték, transzformátorállomás) tervezését, engedélyezését

  • Közvilágítási, térvilágítási tervek készítését

  • Földelési tervek elkészítését

  • Kapcsolási tervek készítését

  • Meglévő hálózatok felmérését, felmérési dokumentáció elkészítését olyan helyeken, ahol az már nem fellelhető.